Jdi na obsah Jdi na menu
 


1.liga - druhý herní víkend

10. 11. 2008

Víkend 8-9.11. byl ve znamení ženského reje na ledě v Roztylech. Ledoborky čekala série 4 veledůležitých zápasů v 1,lize, které měli prověřit, zda skvělý vstup do soutěže nebyl jen pouhá náhoda.

ObrazekOproti prvnímu víkendu hraly tentokrát Ledoborky v plné sestavě s novou posilou Jíťou, která skvěle zapadla mezi dívky a výborně si s nimi rozumí jak na ledě tak i mimo něj.

Zápas 1 :  Savona I

Curlingové matadorky s fungl novými košťaty, které krásně ladily se světle modrými dresy ukázaly našim děvčatům, že věk není rozhodně v curlingu na překážku. Ba právě naopak. Stav 2:6 v polovině utkání naznačoval, že porazit tento tým bude nad síly Ledoborek. I když konečný výsledek 4:9 nezní jako debakl, nutno říci, že naše dívky tahaly v zápase za kratší konec. Pozitivem, ketrý je však nutné vyzvednout je držení si svých výhod což svědčí o velké síle našeho týmu v endech, kde máme výhodu posledního kamene.

Zápas 2 : Kolibris 1

Již tradiční soupeř, který má Ledoborkám co oplácet za dvojitou porážku v jarní baráži se pustil do našich žen s vervou a po většinu zápasu vedl. Po 5.endu, za stavu 2:4 v neprospěch Ledoborek málokdo věřil v obrat. Do koce zápasu zbývaly pouhé 2 endy. Zápas byl nervózní a chyb nebylo zrovna poskrovnu. Přesto se našim bojovnicím podařilo v 6.endu udělit soupeřkám dvojku a do posledního endu šli za stavu 4:4 v nevýhodě. Chytrou agresivní hrou však nedovolili ženám Kolibris 1 připravit si kruhy na vítězný bod a ukradenou dvojkou dokonaly totální zvrat v tomto jistě zajímavém zápase.

Zápas 3 : Valící se šutráky

Změny v sestavě měly připravit Ledoborky na lednový víkend, který bude s největší pravděpodobností bez Kačky, která je jedním z pilířů týmu. Brněnské soupeřky těchto změn skvěle využily již v prvním endu, kdy šouply Ledoborkám pětku. Od té doby byl zápas sice vyrovnaný, ale bodový rozdíl se nijak nezmenšoval. Šutráky vyhrály 7:2 a trenér Ledoborek byl nucen se vrátit k úspěšnějšímu modelu sestavy. Ten předvedl co umí již v následujícím zápase.Obrazek

Zápas 4 : Trutnov 1

V premiérovém zápase Ledoborek v 1.lize si něvčata s Trutnovem poradila a zvítězila 11:3. Odveta slibovala vyrovnaný duel, jelikož výkony soupeřek šly neustále nahoru. Nic z papírových předpokladů se však nesplnilo. Ledoborky přestřílely unavené Trutnovačky 12:0 (hráli celý víkend pouze ve třech) a srovnaly svojí statistiku na 4 výhry a 4 porážky.

V aktuální tabulce se Ledoborky dělí o čtvrté a páté místo s Kolibris 1. Je to skvělá výchozí pozice pro další boje. Pokud budou naše borky válet jako doposud, cíl letošní sezóny, totiž udržení se v 1.lize nebude vůbec žádný problém.

Gratulujeme.