Jdi na obsah Jdi na menu
 


1.liga žen skončila

26. 1. 2009

  Když Vám někdo řekne, že jste prohrál zápas posledním kamenem, je to lež. Nikdy se zápas neprohrává posledním kamenem, protože je to týmová hra a utkání trvá 2 hodiny. A to je dost času na to, získat již do poločasu slušný náskok.

  Proč se o tom zmiňuji? Protože to tak možná na ledě během posledního hracího dne vypadalo. Ledoborky měly ještě teoretickou šanci bojovat o extraligu. Potřebovaly však oba své zápasy vyhrát a čekat, jak dopadnou zápasy Savony I. Porážkami od Bratislavy a Toxicu (vedly 7:0 a nakonec prohrály 7:9) Savona I "splnila" svojí část plánu. Vše tedy měly naše hráčky ve svých rukách a košťatech.

Ledoborky : Kolibris 1

Zápasy, které jsou rozhodnuty až v extraendu jsou vždycky zajímavé.  To platilo i o tomto utkání. Týmy si v průběhu bojů střídaly vedení takovým způsobem, aby nakonec skončilo skóre 5:5. V rozhodujícím endu měly bohužel více štěstí soupeřky a tak nakonec ony budou bojovat o extraligovou příslušnost v příštím ročníku.

Ledoborky : Valící se šutráky

Ledoborky již nemohly postoupit a tak hrály uvolněně, bez tlaku a v pohodě. Důstojné rozloučení s ligovým ročníkem se však nezdařilo, a to díky soupeřově trojce v posledním endu. Do té chvíle totiž naše děvčata držela opratě zápasu ve svých rukou. Konečné skóre 5:6 mrzí, ale radost ze splněných cílů pro celou sezónu jistě tento smutek překoná.

Na hodnocení celé sezóny si netroufám, to nechám na trenérovi Ledoborek. Jedno je však jasné. Ledoborky hrají 1.ligu skvěle a nepatří rozhodně k outsiderům. Po rozkoukávacím prvním roce budou za rok jistě útočit na meze nejvyšší, tady postupové.

Nechť tedy žije curling, nechť žijí Ledoborky a jejich báječná hra.