Jdi na obsah Jdi na menu
 


3x Olé

6. 4. 2008

Paráda, paráda a ještě jednou paráda. Kdo nebyl o víkendu 5.-.6.4. v curlingové hale na Roztylech, těžko tomu uvěří. Ledoborci splnili vše, co si před tímto víkendem předsevzali. A to jak na ledě, tak i v hledišti.

ObrazekAle pěkně popořádku. Ženy pokud chtěli pomýšlet na postup do 1, ligy, musely nejprve vyhrát poslední dva zápasy ve skupině. Nejprve v sobotu s papírově slabším Kladnem (splněno) a v neděli s papírově nejsilnějším týmem skupiny Toxic z Polska (též splněno). Jelikož současně i třetí adpet na postup, tým z Bratislavy ve svých zápasech nezaváhal a postoupil přímo, čekal naše hrdinky odvetný souboj s Toxicem o účast v baráži o 1.ligu. Toto nedělní odpolední drama zvládli Ledoborky na výbornoou a s výsledkem 5:3 se těší na barážový víkend proti Kolibrisu1. Důležité je také říci, že Ledoborky odehrály všechna střetnutí pouze ve třech, protože zbývající dvě hráčky se potýkají se zdravotními problémy. A možná právě tyto nepříjemné údálosti stmelily tři mušketýrky natolik, že svojí udatnou hrou udivovaly plné ochozy curlingové arény. 

To Muži 1 to měli o něco jednodušší, i když jak se to vezme. Ti hráli pouze jeden zápas, ale ten možná nejdůležitější v sezóně. Tie Break proti velmi silnému Brnu-východ. Vítěz si udrží příslušnost v elitní skupině 2.ligy, poražený o ní musí ještě bojovat v nevyzpytatelné baráži. Ledoborci nezačali dobře a po třetím endu prohrávali 0:3. Od toho okamžiku však jejich výkonnost začala mohutně stoupat a do posledního endu šli za stavu 4:4 s výhodou posledního kamene. Ten také rozhodl o konečné výhře, když skip Ledoborců eliminoval žlutý kámen soupeře a oslavy mohly začít.Obrazek

Muži 2 uzavřeli svojí první sezónu s hlavou vztyčenou. Díky kontumaci Kladna The Bush se posunuli na konečné osmé místo a to je jistě velký úspěch. Navíc v sobotním ranním zápase téměř celý zápas trápily velké favority Zbraslav M, kteří v tu chvíli ještě pomýšleli na boje o postup. V neděli dokoce vedli nad hokejisty z Bratislavy, ale závěr zápasu jim nevyšel a L.Guerera si připsala cenný skalp. Za rok to totiž tak jednoduché nebude.

Muži mají tedy po oficiální mistrovské sezóně. Ženy vrchol teprve čeká. V sobotu 19.4. od 12:00 se přijďte podívat. To bude tóčo.