Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mixed Doubles 2008

8. 12. 2008

Mixed Doubles je zajímavá curlingová kategorie. V týmu jsou pouze dva hráči a to ještě mixovaní. No a čtyři Ledoborecké týmy se zúčastnili 2.ročníku MČR, který se konal 5-7.12.2008.

ObrazekV základních skupinách, kde každý tým odehrál 4 zápasy si každý Ledoborecký tým připsal dvě výhry a s přehledem postoupil do vyřazovacích bojů. I to je jistě veliký úspěch, protože konkurence 20 týmů byla veliká a jednotlivé týmy tvořili převážně hráči a hráčky z extraligy.

V osmifinálovém klání nejprve Ledoborci 1  (Hanka s Chroustem) porážejí Citadelu a jejich výkon jde neustále nahoru. Ledoborci 2 (Kačenka s Čídou) nestačí na Faba s Myšičkou a Ledoborci 4 podléhají Trutnovu 2 (Hofys Janou). Největší drama osmifinále však svedla papírově slabší dvojice Ledoborců 3 (Kapříci) se zkušenými Savona L (Kája s Ráďou). Mimochodem to L prý znamenalo Loosers. Jak výstižné. Kapříci totiž soupeře po skvělém výkonu udolali a tak měli Ledoborci dva týmy ve čtvrtfinále.

Možná štěstí, možná smůla svedla právě obě naše dvojice k vzájemnému zápasu. Štěstí v tom, že bylo jasné, že jeden z Ledoboreckých týmů se popere o medaile, smůla v tom, že to bude právě jen jeden tým. Kapříci v tomto duelu nezopakovali výkon ze sobotního večera a skvělým Ledoborcům 1 podlehli  3:8.

Soupeřem našich barev v semifinále byla mladá dvojice nadějných curlerů Kolibris 1 (Iveta Janatová a Jirka Deyl). Kdo ten zápas viděl, se jistě nenudil. Po pátem endu naši borci prohrávali 5:6 a zdálo se, že zápas již nezvrátí. Zvrátili. A vítězstvím 8:6 se ocitli  před samým vrcholem mistrovství.

ObrazekVe finále na naše zástupce čekala rodina Kubeškova, respektive táta s dcerou. Ti procházeli kromě jednoho klopýtnutí turnajem s ohromným přehledem a soupeřům nadělovali vysoké nadílky.

Zápas to však byl až do sedmého endu vyrovnaný. Tehdy však za stavu 4:5 duo Kubeška uštědřili Ledoborcům trojku a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. Dvojka v posledním endu už jen kosmeticky upravila celkový výsledek na 6:8.

Ledoborci tedy vrcholu nedosáhli. V celkovém hodocení ale dopadli skvěle a to je další důkaz skutečnosti, že Ledoborci jedou a každý s nimi musí počítat. Už to není ten nový malý klub z poslední ligy. Je to zkušený silný klub, jehož hráči sbírají jeden úspěch  za druhým.

Olé