Jdi na obsah Jdi na menu
 


Muži po druhém herním víkendu

24. 11. 2008

Sněhem a mrazem vítali Roztyly hráče 2. a 3. ligy, kteří o víkendu sehráli další své mistrovské zápasy. Dva mužské týmy nebyli tentokrát tolik úspěšní a z 5 zápasů si připsali pouze jedno vítězství. Ale pěkně popořádku.

Ledoborci 1 :  Dion RM

Prohrávat po třetím endu 0:5 není jistě nikterak motivující do dalších bojů. To ovšem neplatí pro náš tým. Ledoborecká trojka do šatny přinutila kouče hostů rázně zasáhnout a ostrou kritikou dokonal dílo mladých nadějí, kteří do té doby naše borce přehrávali. Ve druhé polovině zápasu byli Ledoborci již lepším týmem a závěrečnou uloupenou dvojkou si připsali veledůležitou výhru 8:7 nad možným kandidátem na postup do 1.ligy. 

Ledoborci 1  :  Kolibris 5

Proti neuvěřitelně zkušeným harcovníkům a aktuálním lídrům 2.ligy se tradičně našemu áčku nedaří. Snad právě proto byla z našich košťat cítit nervozita. Ve třetím endu jsme sice zaskočili soupeře nádhernou čtyřkou, ale ve zbytku zápasu to byli právě hráči Kolibrisu, kteří tahali za delší konec. V závěru to ještě vypadalo na teoretickou možnost extraendu, ale zázračný kámen se nepodařilo hodit a zápas tak skončil 5:9.  

Ledoborci 1  :  Brno-východ

Tradiční rivalové z Brna nemají zatím dobrou zápasovou bilanci a tak se v nedělním zápase chtěli předvést. Bohužel jako na potvoru, zrovna proti našim borcům. Stav 1:2 v poločase sliboval dramatickou podívanou v závěru. Na dvojku Brna odpověděli Ledoborci také dvojkou. V sedmém endu dokonce sahali naši borci po loupeži jedničky, avšak skvělý závěrečný kámen skipa Brna zapsal na výsledkovou tabuly dvojku pro soupeře. V závěrečném endu si již Brňáci nepřipustili komplikace a s přehledem uhájili vítězství 3:6.

Ledoborci 1 jsou tedy po 6ti zápasech čtvrtí, což je i přes dvě porážky skvělá výchozí pozice do další, únorový víkend.

 

Ledoborci 2  :  Tee Party Z

Trenérka Bára pracuje na našem béčku poměrně krátkou dobu. Co všechno však Ledoborci 2 dokáží předvedli hned v prvním zápase. S takovým týmem jako je Tee Party drželi krok do posledního kamene a dokonce sahali po vítězství. nakonec se však štěstěna přiklonila k soupeřům, nicméně porážka 3:6 dokazuje vzestupnou křivku těchto nadějných borců.

Ledoborci 2  :  RPK Brno

Kdyby se nepočítaly první tři endy, pak by Ledoborci zvítězili 4:2. Lídr 3.ligy a velký kandidát na postup do 2.ligy měl však vstup do zápasu drtivý. Trojka, jednička a znovu trojka však naše borce nedostala do kolen a od toho okamžiku předváděli velice pohledný, moderní curling. Porážka 4:9 totiž nevypovídá nic o skutečném poměru sil na ledě. Jen tak dál Ledoborci, jen tak dál Báro.

V únoru čeká na naše borce dvojice týmů ze středu tabulky a myslím si, že se bude určitě na co dívat.

Takže neteskněte fanoušci Ledoborců z porážek. Ty důležité výhry teprve přijdou. A bude to brzy.

Olé.