Jdi na obsah Jdi na menu
 


Muži po prvním víkendu

29. 9. 2008

Víkend 27-28.9. byl ve znamení úvodních zápasů nového ročníku MČR druhých a třetích lig. Ženy měly zatím volno, protože 1.liga hraje až o dalším víkendu a tak některé z nich přišly alespoň povzbudit mužské Ledoborce.

Team Ledoborci 1 měli v úvodním utkání 2.ligy za soupeře nebezpečné DION 1, kteří i bez Leontýna Ditricha dokáží pěkně pozlobit. Ačkoliv naši borci s Dionama ještě neprohráli, zápas to byl nesmírně napínavý a teprve extra end rozhodl o výhře Ledoborců v poměru 5:3.

Ve druhém sobotním utkání narazili Ledoborci na tradičního rivala DEMION. Po 5.endu, kdy naši borci vedli 7:2 nikdo nečekal, že zápas zvedne diváky ze sedadel. Trojka v šestém a jednička v sedmém endu znamenala stav 7:6 před posledním endem a nervy na pochodu u všech zúčastněných. Ledoborci však zahráli skvěle takticky a nepřipustili tak zvrat v tomto veledůležitém a prestižním utkání. Vítězství 9:6 je katapultovalo do čela průběžné tabulky.

V nedělním zápase na rozjeté Ledoborce čekali mladí kluci z KOLIBRIS 3. Ti poprvé porazili Ledoborce na jaře v pohárovém utkání a poslali je tak pod stupně vítězů. V tomto utkání plném nepřesností z obou stran nezopakovali bohužel Ledoborci sobotní výkon a těsně podlehli 8:9.

I přes tuto porážku jsou Ledoborci 1 v čele průběžné tabulky a mohou tak start do nové sezóny považovat za úspěšný.

Ledoborci 2 hráli dvě utkání. Obě byla velmi vyrovnaná, bohužel však se smolným koncem pro naše barvy.

V prvním zápase vedli nad novým týmem Zbraslav OH před posledním endem 6:4. Dvě dvojky soupeře v posledním a v extra endu však znamenaly v konečném součtu smolnou porážku 6:8.

Druhé utkání proti Bratislavským L.Guerera bylo jiné, avšak s podobným koncem. Skvělá druhá polovina našich borců znamenala dohnání ztráty pěti bodů  a stav 8:8 před posledním endem. Bratislavští bojovníci se však vzchopili v pravý čas a jedničkou potvrdili roli papírového favorita.

Ledoborci 2 mají v prozatimní tabulce 2 porážky a jsou desátí. Jejich chvíle však teprve příjdou. Na hře je to vidět již teď, což je velkou měrou díky trenérce Báře.

Takže počkejme na další mistráky a držte palce.