Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pohár ČSC

27. 5. 2008

Víkend 24.-25.5. byl ve znamení 15.ročníku turnaje o pohár ČSC. Ledoborci 1 hodlali důstojně zakončit úspěšnou sezónu. Povedlo se jim to velmi dobře a chyběl malý krůček aby se zapsali nesmazatelně do análů českého curlingu.

ObrazekV úvodním vyrovnaném zápase udolali Savonu M až posledním kamenem 5:4, když skipka soupeřek nedojela do červených. Ve druhém zápase si naši borci celkem překvapivě lehce poradili s Klubem z Viktorky a to 11:2 a vyhoupli se do čela průběžného pořadí.

V neděli narazili Ledoborci na zákeřné a nevyzpytatelné Demion. Zápas to byl nadmíru vyrovnaný a pro diváky jistě zajímavý. Hovoří o tom i konečné skóre 4:4.

Poslední zápas turnaje rozhodoval o celkovém pořadí. Ledoborci do něho šli ze druhé pozice a utkali se s tradičním rivalem Kolibris 3, kteří v polovině turnaje posílili své řady extraligovým Hradcem. ObrazekNaopak naše řady prořídli o zraněného Martina. Vítěz bere pohár, poražený bude čekat na ostatní zápasy ohledně konečného pořadí. Ledoborci byli nuceni hrát ve třech a i to možná rozhodlo o několika milimetrových kamenech, které by dva metaři jistě umetli na 100%. I přes tyto smolné okamžiky vedli naši mušketýři 2:1 po druhém endu. V pátém endu však soupeři odskočili velmi těsnou trojkou na 6:2 a to již byl rozdíl, který bylo těžké překonat. Konečný stav 7:3 nevypovídá rozložení sil na ledě, avšak pohár vyhráli Kolibris 3. 

Ledoboci skončili nakonec na šestém místě což je možná nespravedlivé, nicméně i tak skvělé umístění. Gratulujeme.