Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ženy hlásí : SPLNĚNO

12. 1. 2009

Velmi těžké soupeřky čekaly na Ledoborky třetí hrací víkend 1.ligy. První tři týmy z aktuální tabulky doplnil jako čtvrtý soupeř polský Toxic, který byl s jedinou výhrou zatím beznadějně poslední. Cíl pro naše hráčky byl jasný. Porazit Toxic a získat tím výrazné šance na udržení v 1.lize. Ostatní zápasy budou prověrkou kvality hry a případné vítězství obrovskou třešní na dortu úspěchu.

Ledoborci : Savona M

Hned v prvním zápase čekal na Ledoborky těžký oříšek. Lídr soutěže a největší kandidát na postup do extraligy.

Naše děvčata sehrála zajímavou partii a stav 3:5 po 5.endu rozhodně nenasvědčoval jasnou převahu Savony, jak by se papírově zdálo. Konečné skóre 3:8 je jistě důstojným výsledkem pro naše barvy.

Ledoborci : Toxic RKC

Klíčový zápas víkendu se odehrál v sobotu odpoledne. Důležitost utkání vycítily i polky a jejich plná soustředěnost byla znát po celý zápas. Po 4.endu byla stav 3:3 a drama nabíralo na obrátkách. Ledoborky však již několikrát prokázaly, jak jim svědčí pětiminutová pauza s coachem. Agresivní hrou donutily soupeřky chybovat v rozhodujících okamžicích jednotlivých endů a zaslouženě zvítězily 7:3.

Ledoborci : 1CC Bratislava

Děvčata ze Slovenska hrají velmi dobře a vyrovnané výkony mají všechny členky týmu. Ne nadarmo jsou na druhém místě tabulky. Ledoborky, vyčerpány drtivým závěrem s Toxicem a v obměněné sestavě s navrátivší Katy na pozici Lead držely krok do stavu 2:3. A i když konečný výsledek 3:8 není rozhodně debaklem, bylo na našich hráčkách znát, že druhou polovinu zápasu již šetří síly na čvrtý zápas víkendu.

Ledoborci : Savona I

Na Savonu máme, říkaly si děvčata před nejnapínavějším zápasem víkendu. Hráčky soupeřek nepodávaly stabilní výkony a zářné chvilky střídaly s výkony začátečnic. Ledoborky se pustily do soupeřek s vervou jim vlastní a i bez opory týmu Kačky vedly po 4.endu 4:2. Druhá polovina zápasu však bohužel patřila stále se lepšícím Savoňačkám. Během dvou endů srovnaly na 4:4 a rozhodoval end sedmý. Napětí v hale by se dalo krájet. Skvělý první kámen skipky Ledoborek vymazal výhodu soupeřek v kruzích, avšak přesný take out Savony způsobil, že rozhodne úplně poslední kámen ve hře. Snad již méně kvalitní led způsobil, že kámen Ledoborek byl o něco delší než bylo zapotřebí a tak se z vítězství radovaly hráčky Savony. 

Víkendové zápasy rozluštily několik postupových a setupových hádanek.

Savona M je již jasným postupujícícm do extraligy.

O možnost utkat se v baráži o druhé postupové místo mají další 4 týmy včetně Ledoborek.

Trutnov si to 24.1. ve 12:00 v přímém souboji rozdá s Toxicem o Černého Petra a o přímý sestup do 2.ligy.

Vítěz tohoto utkání bude s největší pravděpodobností hrát sestupovou baráž.

Poslední dvě kola 1.ligy tedy rozhodně nebudou o ničem, ale bude se bojovat o vše. O slávu a nesmrtelnost mezi curlingovými hráčkami.

A Ledoborci u toho budou. Sláva a OLÉ.